V tomto roce připadne již 23. ročník Burčákových slavností na víkend od 5. do 10. října 2017. Dukelské náměstí se opět promění ve středověké místo s historickým tržištěm s ukázkami tradičních řemesel a zvěřincem. V mázhausech poteče burčák proudem a víkend plný zážitků slibuje vystoupení hudebních kapel, divadelníků a kejklířů. Přinášíme kompletní program, který zachovává tradiční formát oblíbených slavností.

 

Ve čtvrtek zahájí slavnosti pásmo Hustopeče se baví, které startuje od 16.00 hodin vystoupením dětí a dospělých z hustopečských škol a zájmových kroužků. Od 19.00 hodin zahraje návštěvníkům bigbítová kapela Větry z Jihu.

Pátek: Otvírání mázhausů, ohňová show, Monkey Business

Hlavní program slavností začne v 17.00 hodin tradičně divadelním představením. Na pódiu se představí Sokolský divadelní spolek Kafemlejnek z Benátek nad Jizerou a jejich hra Uspořená stovka. V 18.00 hodin zazní uvítací fanfáry a pak Horenská rada slavnostně otevře všechny burčákové mázhausy. Následnou degustaci vám ve večerních hodinách zpříjemní ohňová show a od 20.30 hodin pop-funková česká kapela Monkey Business.

Na malé scéně na nádvoří renesančního domu U Synků zahraje od 18.30 do 21.30 hodin cimbálová muzika Grajcar a během celého večera zde můžete ochutnávat vína regionálních vinařů.  

Sobota: Historický průvod, zasedání unie, Děda Mládek Illegal Band a Žlutý pes

Středověký jarmark, dobová hudba Codex, rytířské klání, jarmareční kapela Kabrňáci či zasedání Burčákové unie – takový je program Burčákových slavností pro sobotní dopoledne. Po obědě začíná folklórní pásmo a v 13.45 hodin vyrazí od Centra volného času Pavučina historický průvod. Během pásma Laškovně i vážně o víně a historii zazpívá vokální trio Sestry Havelkovy a bude se promítat retrospektivní ohlédnutí za uplynulými ročníky. V 18.30 hodin pak na pódium vystoupí country kapela Děda Mládek Illegal Band a pomyslnou tečkou za programem 23. Burčákových slavností bude ve 20.30 hodin koncert rockové skupiny Žlutý pes.

Celodenní program zaměřený na děti se bude odehrávat pod Šapitó na parkovišti u Staré pošty. Od 10.00 do 18.00 hodin na ně čekají divadelní pohádky, kouzelník Mišuge, fakíři, kejklíři a taneční zábava. Stejně tak bude živo i na malé scéně v domě U Synků. Představí se zde dobová hudba Codex, Ondřej Adámek zahraje na loutnu a dudy, Pavel Moš na flašinet a od 15.30 hodin zde budou dvě divadelní představení. V 16.45 hodin začne hrát jarmareční kapela Kabrňáci a od 18.30 hodin se můžete těšit na swingové rytmy kapely Django Jet.

Nenechte si ujít nezapomenutelný zážitek s rodinnou atmosférou!

Vstupenky v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru Hustopeče, v síti Ticketstream nebo přes portál SMS Ticket již od 1. června. Do 5. října je možnost zakoupit zvýhodněné vstupné na oba dva dny slavností za 150 korun.

-ves-

Akci pořádá

Město Hustopeče

 

Hlavní partneři

Plody slunce small

 

Stary vrch small

 

agrotec-group small

 

VF small

 

fia small

 

Frauenthal small