První říjnový víkend 1.-3.10.2015 se Hustopeče promění ve středověké městečko s historickým tržištěm s ukázkami tradičních řemesel a zvěřincem, s mázhausy plnými dobrého burčáku a s různorodými vystoupeními hudebních kapel, tanečníků i divadelníků. Jednadvacátý ročník Burčákových slavností nabídne bohatý program.

Ve čtvrtek zahájí slavnosti již tradičně program s názvem Hustopeče se baví. Na Dukelském náměstí vystoupí od 16.00 hodin děti z mateřských a základních škol i ze základní umělecké školy. Od 19.00 hodin se návštěvníci mohou těšit na koncert kapely Skrznaskrz a The Surprise.

Pátek zahájí v 17.00 hodin představení Divadelního souboru Vicena Ústí nad Orlicí s názvem Jeden den velkokněžny. V 18.00 hodin pak Horenská rada slavnostně otevře všechny vinařské mázhausy. Vedle dobrého burčáku bude večer připravena i ohňová show, koncert dvojnásobného držitele ceny Anděl Tomáše Kočka nebo rockové kapely Irnis z Valtic. 

Letošní novinkou bude scéna na nádvoří historického domu U Synků. Namísto mázhausu nabídne renesanční dům prostor pro divadelní představení či koncerty. V pátek večer se tam diváci mohou těšit na hru Povedené příběhy nepovedených lásek Divadelního souboru Dlaně Pavučina nebo na předválečný kabaret 21. století Vlkabaret.

V sobotu zaplní Dukelské náměstí stánky historického tržiště. Na pódiu se pak návštěvníci mohou těšit na středověkou renesanční hudbu, tance z doby gotické, na zasedání Burčákové unie i Horenské rady, jarmareční kapelu Kabrňáci, odpoledne pak na Jožku Šmukaře s cimbálovou muzikou. V 13.45 hodin vyrazí od Domu dětí a mládeže Pavučina historický průvod. Den zakončí koncert Martina Chodúra, kapely Flash band a na závěr od 21.00 hodin koncert kapely Mňága a Žďorp.

Na nádvoří domu U Synků je v sobotu na programu šermířské i žonglérské vystoupení, kramářské písně nebo cimbálová muzika Jana Bradáče.

Chybět nebude ani dětská scéna Šapitó na parkovišti pod starou poštou. Pro děti jsou připraveny divadelní pohádky, Smolíčkova dílnička, kouzelník a od 18.00 hodin diskotéka.

Vinařská ulička Na Hradbách zase nabídne již třetí ročník soutěže ve válení beček.

Lístky na Burčákové slavnosti 2015 je možné zakoupit v předprodeji za výhodnou cenu do konce srpna v Turistickém a informačním centru v domě U Synků, v sítí Ticketstream nebo  přes portál SMS ticket.

Ceny vstupného v předprodeji:

  • 1.6. – 31.8. 2015     – vstupné na 2 dny       100,- Kč
  • 1.9. – 1.10. 2015     – vstupné na 2 dny       150,- Kč

Ceny vstupného na místě:

2. – 3.10. 2015

  • vstupné na pátek       100,- Kč
  • vstupné na sobotu     150,- Kč
  • vstupné na 2 dny       200,- Kč

 

  • Zlevněné vstupné pro studenty, důchodce, ZTP a ZTPP na pátek a sobotu  100,- Kč
  • Děti do 15 let                                         zdarma
  • Vstup v historických kostýmech zdarma.
  • -jal-

Akci pořádá

Město Hustopeče

 

Hlavní partneři

Plody slunce small

 

Stary vrch small

 

agrotec-group small

 

VF small

 

fia small

 

Frauenthal small