Jednadvacátý ročník Burčákových slavností včera začal. Zahájilo jej divadelní představení souboru Vicena Ústí nad Orlicí. Pak už v 18.00 hodin zazněly z věže radnice fanfáry a starostka Hana Potměšilová předala vládu nad městem Perkmistrovi v podání Zdeňka Sedláčka.

Ten se ihned poté vydal s Horenskou radou a Burčákovou policií poklonit kvasince vinné na nádvoří domu U Synků. Zazněla u ní i Burčáková hymna v podání Burčákového unijního sboru. Pak už pro Horenskou radu začalo náročné putování po 14 mázhausech. Nakonec byl glejt nalévat burčák udělen všem. I když padaly přísné tresty – hlavně za rozlévání bouřlivého moku dřív, než bylo povoleno.

Hlavně mladší osmnácti let však včera nelákal burčák, ale ohňová show. Pod pódiem na Dukelském náměstí se tísnily davy dětí, aby zahlédly polykače ohně nebo tajemnou tanečnici s hadem kolem krku.

Tečkou za pátkem byl povedený koncert Tomáše Kočka s orchestrem, který stylově doplnil středověký nádech večera, a koncert valtické kapely Irnis.

Lákala i druhá scéna na nádvoří domu U Synků, kde si mohli návštěvníci užít o poznání klidnější atmosféru. Mohli ochutnat vína místních i okolních vinařů a zaposlouchat se do písní předválečného kabaretu 21. století.

FOTOGALERIE

(Text a foto: Jana Rozková)  

Akci pořádá

Město Hustopeče

 

Hlavní partneři

Plody slunce small

 

Stary vrch small

 

agrotec-group small

 

VF small

 

fia small

 

Frauenthal small