První říjnový víkend tekl v Hustopečích burčák proudem.

Ve čtvrtek Hustopeče bavily děti, v pátek Horenská rada s Burčákovou policií otevřela 14 mázhausů, v sobotu se tradičně konal řemeslný jarmark, zasedání Burčákové unie, válení beček Na Hradbách i mnohá hudební či taneční vystoupení. Burčákové slavnosti roku 2015 jsou již minulostí.

„Letošní Burčákové slavnosti hodnotím jako vydařené. K dobré atmosféře, která panovala na hustopečském náměstí, přispívalo také hezké počasí. Během tří dnů prošlo přes hustopečské náměstí téměř dvacet tisíc návštěvníků a také burčák tekl proudem. Za tři dny se ho vypilo necelých dvacet tisíc litrů. Doufám za celý náš organizační tým, který opravdu pracoval s velkým nasazením, že se lidem Burčákové slavnosti líbily, že si je užili, že si užili dobrého jídla, pití, hudebních, tanečních i divadelních vystoupení. Že se zasmáli a domů odcházeli spokojení a v dobré náladě,“ uvedla vedoucí organizační složky Marketing a kultura města Hustopeče Jana Hrádková.

A jak vypadalo náměstí a jeho okolí v neděli ráno? Pusto, prázdno, jen všude samý kelímek. Pracovníci městských služeb měli co dělat. Uvidíte na fotografiích.

-jal-, Foto: Ivan Chrastina

Akci pořádá

Město Hustopeče

 

Hlavní partneři

Plody slunce small

 

Stary vrch small

 

agrotec-group small

 

VF small

 

fia small

 

Frauenthal small